6. februar 2027

Lords of the Sound – The music of Hans Zimmer

Opplev noen av filmhistoriens mest ikoniske musikalske mesterverk i storslåtte orkesterversjoner av Pirates of the Caribbean, Gladiator, Interstellar, Inception, The Lion King, Sherlock Holmes og mange flere.

Hans Zimmer fyller 70 år og i den anledning har det anerkjente orkesteret “Lords of the Sound” satt sammen et eksklusivt konsertprogram til ære for den legendariske mesteren.

Zimmers musikk er elsket over hele verden og har blitt belønnet med flere Grammy- og Oscar-priser i tillegg til en rekke andre prestisjetunge utmerkelser.

Som kveldens absolutte høydepunkt får publikum for første gang oppleve nye musikalske temaer fra det kommende Dune-universet, sammen med musikk fra Dune: Part One og Dune: Part Two. Programmet byr også på flere av Hans Zimmers sjeldnere fremførte verk som gang på gang har begeistret publikum, blant annet The Last Samurai, 007: no time to die og The Da Vinci Code.

Alt dette fremføres av et profesjonelt symfoniorkester sammen med prisbelønte solister og kor, ledsaget av spektakulære lys- og videoeffekter som tar deg rett inn i verdenen til dine favorittfilmer.

En uforglemmelig kveld fylt med følelser, gåsehud og musikalsk magi. Ikke gå glipp av den!

Billetter

Lørdag 6. februar 2027
Kl. 19:00–21:30
Ledige billetter
>
Sal:

Kirsten Flagstad-salen

Arrangør:

Kiart Nord

Dørene åpner:

Kl. 18:00

Se også

Se hele programmet

>