Serveringstilbudet i Kulturhuset er tilbake! Navnet er Café Nor, et navn med historisk tilknytning. Fram til 1974 lå Aasgården akkurat der Hamar Kulturhus ligger i dag, og denne bygården inneholdt både bakeri og kaféen med navnet Café Nor.
Aasgården har en rik historie, som blant annet er tema i flere av Tor Karsets viser, og i den nye kafeen vår ønsker vi å bringe fram både denne delen av Hamar-historien og duften av ferske bakevarer som en gang bredte seg mot Stortorget. Her vil du få baristakaffe, ferske bakevarer, smoothiebowls og fristende lunsjretter.
Kaféen holder hver dag, også lørdager og søndager, klokken 10 -17.
Nytt Mjøsanker-tilbud
Café Nor driftes av Mjøsanker og er nytt tilskudd til serveringsstedene som de drifter fra før; Matfatet i Brumunddal, Kringla bakeri i Hamar og Biteti kafé på Re:Sirkula.
– Også den nye kafeen blir en arena for inkludering og tilrettelagt arbeid, forteller Erik Skramstad Uthus, adm.dir. i MjøsAnker. – Det er fint for oss å åpne enda et sted sentralt i Hamar, og vi håper kaféen blir et fint tilskudd til byen. Beliggenheten er ypperlig, og spesielt gleder vi oss til sesongen med uteservering på torget, sier han.
Også i Kulturhuset er vi veldig glade . MjøsAnker har nå ansvaret for både publikumsservering, catering og kaféen i huset, og kjenner dermed både oss som arrangør og publikummet vårt veldig godt.