Mantecao y el son de Altura / Hamar Latinfestival
Du får også høre stiler og rytmer som er mindre kjent i Norge, som son og changuï. Det blir eget materiale og kjent musikk av f.eks. Adalberto Álvarez, Joe Arroyo og Oscar de Leon.
Mantecao er en artist med mer enn 20 års erfaring fra Havanas musikkscene. De siste 10 årene på Cuba sang han i den kjente gruppen «Adalberto Alvarez y su Son» under ledelse av Latin Grammy-nominerte Adalberto Alvarez. Han er kjent for sin kraftige og behagelige stemme og som en ypperlig ‘sonero’, en sanger innen tradisjonell kubansk musikk som kan improvisere både tekst og melodi. Mantecao bruker både egne erfaringer, personer og generell livsglede som inspirasjon til improvisasjon. Buenas Noticias er hans første soloprosjekt.
Med seg på scenen har Mantecao et stjernelag av musikere som har vært medlemmer av store orkestre de siste tiårene, som Havana D’Primera, Afro-Cuban All Stars, Adalberto Alvarez y su Son og Issac Delgado. Det er 11 profesjonelle musikere (inkludert Mantecao) bosatt i Europa med lange musikk-karrierer og erfaring med latinamerikansk musikk.
Dette blir en festkveld for alle som liker latinamerikanske rytmer og musikk!
Disse står på scenen:
Jusvier (Mantecao) Iznaga Walter: Vokal
Dhayane Rivera: Keyboard og musikalsk leder
Miguel (Wiwi) García: Piano
Yandy Martínez González: Bass
Lino Lores García: Tres/gitar
Deivys Rubalcaba: Slagverk
Eduardo Cedeño: Bongos og kor
Rubens Millet Herrera: Congas
Yuliesky González: Trompet
Frank Brodahl: Trompet
William Diaz Pozo: Trombone
Nilas Granseth: Trombone
Angel Eduardo Garcia Arbolay: Kor
Konserten er en del av Hamar Latinfestival.
Kvelden åpner med gratis dansekurs kl. 19:30 med DJ Sezar og insturuktører fra Salsakluben.
DJ Sezar fortsetter festen etter konserten. Her blir det anledning til å danse til latinamerikanske rytmer hele kvelden!
Billetter
Kirsten Flagstad sal
Hamar salsaklubb
Kl. 19:00 / Baren er åpen
Gratis dansekurs fra kl. 19:30