24. oktober 2025

Ragnhild og

Ragnhild Moan fra Folldal, har i en årrekke vært en sentral skikkelse i Oslos musikkundergrunn, kjent fra band som BangBang Watergun! og spellemannominerte han gaiden. I Hamar får publikum en sjelden anledning til å oppleve Ragnhild og's nye musikk i et intimt og eksperimentelt duoformat, i samspill med sin pianist og keyboardist Matias Christoffersen.

Med soloprosjektet Ragnhild og, har Moan sementert seg som en særegen sanger og låtskriver på den norske musikkscenen. Ragnhilds debutalbumet To Renovate a House høstet kritikker og lovord fra blant annet NRK P3, Morgenbladet, og terningkast 5 i Dagsavisen. 

Denne høsten slipper hun sitt andre album, Might As Well Just Cause a Scene, et konseptalbum om kjærlighetssorg. I møtet mellom brede synthesizere, preparerte instrumenter og lengre improvisatoriske strekk, formidles tekster og tanker om relasjoner, brudd og avvisninger. Bak den lille og’en har Moan med seg et stjernelag av noen av landets fremste unge jazz- og popmusikere.

I duo format med pianist og keyboardist Mathias Christoffersen, blir dette en stemningsfull og uforutsigbar konsertopplevelse hvor elektronikk, trommemaskiner og synther krysser pop, improvisasjon og lydkunst.  

Billetter

Fredag 24. oktober 2025
Kl. 20:00–21:15
Ledige billetter
>
Sal:

Klubbscene

Arrangør:

Polar Artist AS

Dørene åpner:

Kl. 19:00 / Baren er åpen

Se også

Se hele programmet

>